SPEKTAKLE

DZIEWCZYNKA

Spektakl „Dziewczynka” powstał w oparciu baśń Hansa Christiana Andersena „Dziewczynka z zapałkami”. Opisuje ostatni sylwestrowy wieczór w roku, w którym uwaga mieszkańców małego miasteczka skupia się na przygotowaniach do sylwestrowej zabawy. Tytułowa bohaterka dziewczynka nie ma imienia, podobnie jak nie ma nazwy małe miasteczko, w którym odbywa się miejsce akcji. Realizatorzy chcą przez ten zabieg zwrócić uwagę na fakt, że świat pełen jest małych miasteczek, w których pośród zgiełku i codziennego zabiegania mieszkańców odbywają się dramaty małych dzieci. Historia spektaklu oparta jest na kontrastach, w którym współistnieją bogactwo i bieda, a kruchość i delikatność dziewczynki zestawiona jest z grubiaństwem mieszkańców i brakiem społecznej empatii. W przedstawieniu ukazywane są różnice między postrzeganiem rzeczywistości przez dorosłych i dzieci. Spektakl skłania do refleksji nad problemem braku tolerancji oraz samotności dzieci we współczesnym świecie dorosłych.

Reżyseria: Jacek Dojlidko
Scenografia: Jacek Dojlidko, Ewa Zemło
Muzyka: Marcin Mickiewicz
Występują: Magdalena Kiszko-Dojlidko, Ewa Zemło, Jacek Dojlidko
Autor plakatu: Iga Dojlidko
Zdjęcia: Grażyna Kozłowska
Obsługa techniczna: Waldemar Dojlidko
Premiera: 1 maja 2022, godz. 16:00, Białostocki Teatr Lalek

Zadanie zrealizowane ze środków z budżetu Miasta Białystok Premiera: 1 maja 2022, godz. 16:00, Białostocki Teatr Lalek.
GALERIA

SŁOŃ, PTAK I...

Spektakl familijny adresowany do dzieci w wieku od lat 3 do 103! Utrzymane w stylistyce cyrkowej kolorowe widowisko, w którym poruszane są ważne tematy, dotyczące odpowiedzialności i mądrej miłości. Przedstawienie zrealizowane w technice cieniowej. Akcji towarzyszy dynamiczna, grana na żywo muzyka.

Scenariusz i reżyseria: zespół
Scenografia: Ewa Zemło
Muzyka: Marcin Mickiewicz, Łukasz Propokowicz
Występują: Magdalena Kiszko-Dojlidko, Ewa Zemło, Jacek Dojlidko
Światła: Krzysztof Zemło
GALERIA

ROMANS PERLIMPLINA i BELISY

Inspirowany dramatem F.G. Lorki.
Poznanie zjawiska ograniczamy do poznania zmysłowego. Szczególnie to, co widzimy ma tak wielki wpływ na nasz stosunek do danej rzeczy , że jedynie zasłonięcie jej może prowadzić do poznania jej istoty.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Kuźmicka
Muzyka: Maciej Szymanowicz
Występują: Magdalena Kiszko-Dojlidko, Krzysztof Zemło
GALERIA


OKIENKO

Jest to widowisko cieniowe adresowane do najmłodszego widza. Składa się z ośmiu krótkich historii zrealizowanych w różnych technikach cieniowych. Każda z nich posiada ukryty morał, który po zaprezentowaniu każdej z historii staramy się zwerbalizować w trakcie rozmowy z publicznością. w ten sposób staramy się uczyć młodego widza aktywnego odbioru teatru.

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Kuźmicka
Opracowanie muzyczne: Magdalena Klimaszewska, Monika Kuźmicka
Data premiery: listopad 2002
GALERIA


SEN RYBAKA

Inspirowany „Bajką o rybaku i złotej rybce”.
„Mimo ,że sytuacja w której się znaleźliśmy nie jest wesoła, może jeszcze się pogorszyć, wtedy, kiedy zaczną się realizować nasze marzenia, nasze życzenia.”

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Kuźmicka
Opracowanie muzyczne oraz muzyka morza: Artur Dwulit
Występują: Ewa Gajewska, Krzysztof Zemło
GALERIA
KOŁYSANKA

Inspirowany dramatem Jeana Cocteau - "Piękny i nieczuły".(...)To historia życia dwojga kochanków, ich namiętności i emocji, a właściwie Jej namiętności i emocji, bowiem On przez cały spektakl nie mówi ani jednego słowa. Ona natomiast szarpie się, bo On nie wraca nocami. Czeka...(...) M. Żmijewska,Gazeta Wyborcza - Białystok nr 213, 11-09-2008

Scenariusz i reżyseria: Krzysztof Zemło
Scenografia: Ewa Kuźmicka
Muzyka: Maciej Szymanowicz
Występują: Magdalena Kiszko - Dojlidko, Maciej Radziwanowski
GALERIA