LATO W TEATRZE 2013


„Lato w teatrze” jest atrakcyjną ofertą teatralną dla uczniów, którzy z różnych przyczyn spędzą wakacje w swojej miejscowości. Projekt został zainicjowany w 2008 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i od sześciu lat jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Teatralne półkolonie i warsztaty odbywają się między 29 czerwca a 1 września 2013 roku w trzydziestu miejscowościach w całej Polsce. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy projektu pracują nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów w sprofilowanych grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej, muzycznej, dokumentacyjno-promocyjnej lub technicznej. Na koniec przedstawienie prezentowane jest w teatrze, domu kultury bądź przestrzeni miejskiej.

Warsztaty są dla dzieci szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie. Profesjonalni artyści mogą podzielić się doświadczeniem zawodowym i zaprezentować swoje metody pracy, a także poznać potrzeby i wrażliwość młodej widowni.

W tym roku w programie udział biorą: Stowarzyszenie Teatr Wiczy z Torunia (miejsce realizacji: Bełchatów), Stowarzyszenie Teatr Okno (Białystok), Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana (Bielsko-Biała), Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne „Stacja Bukownica” (Bukownica), Miejski Ośrodek Kultury (Dynów), Małopolski Instytut Kultury z Krakowa (miejsce realizacji: Frydrychowice), Miejski Teatr „Miniatura” (Gdańsk), Fundacja Win-Win z Głogowa (miejsce realizacji: Górzno), Regionalny Ośrodek Kultury (Katowice), Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” (Kielce), Stowarzyszenie Na Górze z Chodzieży (miejsce realizacji: Kocina), Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego (Kraków), TEATR FIGUR KRAKÓW Fundacja Działań Twórczych (miejsce realizacji: Lanckorona), Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Duninowie z siedzibą w Soczewce (miejsce realizacji: Lipianki), Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „NOVA” (Łośno), Stowarzyszenie Targowa 62 (Łódź), Stowarzyszenie Teatralne CHOREA (Łódź), Biblioteka Publiczna Gminy Mielno (Mielno), Miejski Dom Kultury (Olsztynek), Stowarzyszenie Teatr Per Se (Płock), Stowarzyszenie Praktyków Kultury z Warszawy (miejsce realizacji: Podkowa Leśna), Fundacja FURU z Warszawy (miejsce realizacji: Pomiechówek), Gminny Ośrodek Kultury (Stepnica), Teatr Lalek „Pleciuga” (Szczecin), Miejski Ośrodek Kultury (Tomaszów Mazowiecki), Teatr „Baj Pomorski” (Toruń), Stowarzyszenie Działań Twórczych Republika Warszawa (miejsce realizacji: Trzęsiny), Teatr Mały (Tychy), Stowarzyszenie Artystyczne Teatr Poddańczy z Białegostoku (miejsce realizacji: Tyczyn), Klub Kultury Falenica (Warszawa), Wrocławski Teatr Lalek (Wrocław).


Organizatorzy i partnerzy:

PROGRAM, IDEA, ZAŁOŻENIA...

„Sno-powiązałki” to inspiracja płytą Voo Voo. Skupiamy się na marzeniu sennym, udajemy się w podróż tam, gdzie nierealne, podświadome, szukamy nowych przestrzeni. Śledzimy motyw snu i cienia w kulturze. Odpoczywamy od brutalnego i pędzącego świata, by zbudować krainy utkane z wyobraźni i snów. Wykorzystujemy techniki teatru cieni, a przy tworzeniu obrazów inspirują nas Chirico, Magritt, Chagall, Klee, Miro. Sceniczny sen kreują ruchome symultaniczne obrazy, mini scenki aktorskie i etiudy taneczne. Budujemy oniryczny kolaż, w którym związki przyczynowo-skutkowe i logiczne następstwa wydarzeń zastępują skojarzenia i alogiczne dygresje.Stowarzyszenie Teatr Okno i Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki zapraszają młodzież w wieku 16-18 lat na wakacyjną przygodę „Lato w Teatrze”. Warsztaty są bezpłatne. Trwają od 8 do 21 lipca 2013 (6 godz. dziennie) w siedzibie Teatru Dramatycznego.

Jeśli jesteś ciekawy świata i interesujesz się teatrem, tańcem, scenografią, muzyką, literaturą, dziennikarstwem oraz - co ważne - do tej pory nie brałeś udziału w programie „Lato w Teatrze”, prześlij swoje zgłoszenia na adres edukacja@dramatyczny.pl W zgłoszeniu podaj imię, nazwisko, wiek i dołącz uzasadnienie chęci udziału w formie krótkiego opisu siebie. Uzasadnieniem tym może być tekst, film, obraz, ścieżka dźwiękowa - cokolwiek tylko zapragniesz. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy naszym zdaniem najciekawsze i stworzymy 40-osobowy zespół. Tego lata poznamy tajniki teatru cieni i wyruszymy z Wami w podróż po krainie snów.

Jeśli z kolei masz ukończone 18 lat lub brałeś już udział w „Lecie w Teatrze”, możesz dołączyć jako wolontariusz. Prześlij swoje zgłoszenie, identyczne jak to, o które prosimy uczestników, a w tytule maila wpisz hasło „LwT wolontariat”. Spośród Waszych propozycji wybierzemy ekipę do współpracy przy realizacji projektu.

Na wszystkie maile czekamy do północy 23 czerwca 2013. Listę uczestników podamy 25 czerwca na stronie Teatru Okno i Dramatycznego.BLOG

http://lwt2013.blogspot.com/MIGAWKI Z WARSZTATÓW LwT 2013

GALERIA LwT 2013


dzień 1

dzień 2

dzień 3

dzień 4

dzień 5

dzień 6

dzień 8

dzień 10

anonimy

premiera