LATO W TEATRZE 2016


LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.


W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski - 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury.

Podobnie jak rok temu, został wydzielony moduł Lato w teatrze + przeznaczony dla beneficjentów, którzy realizowali projekt co najmniej trzykrotnie. Ich zadaniem jest wspólna realizacja projektu z instytucją lub organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. W tym module przyznane zostały dofinansowania dla 11 ośrodków.

W tegorocznym programie weźmie udział ponad 1500 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na stronie programu: latowteatrze.pl
oraz na FB Instytutu Teatralnego: www.facebook.com/instytutteatralny

LATO W TEATRZE 2016 - REKRUTACJA

Organizatorzy i partnerzy:
POKAZ FINAŁOWY - LATO W TEATRZE 2016
FANPAGE LWT2016 NA FACEBOOKU:

www.facebook.com/latowteatrze/?fref=tsINSTAGRAM:

www.instagram.com/latowteatrzeSTRONA WSPÓŁORGANIZATORA - OIFP:

oifp.eu/pl/aktualnosci/2665-16-08-2016-wakacje-na-scenie-czyli-lato-w-teatrze.htmlTRAILER LWT2016

POKAZ WARSZTATOWY LATO W TEATRZE 2016 - WIZYTA